Tags:

Jak zdobyć patent żeglarza jachtowego?

2 Replies

Bezpieczeństwo
rejs

Bez wątpienia rejs jachtem to niezapomniana przygoda. Nic dziwnego, że w Polsce z roku na rok przybywa żeglarzy, którzy nie tylko czarterują jachty, ale także kupują własne. Warto jednak zdać sobie sprawę z tego, że zanim będziemy mogli wyruszyć w swoją własną podróż, musimy zdobyć odpowiednie uprawnienia, które będą pozwalały na sterowanie taką jednostką pływającą. W większości przypadków niezbędny jest tylko i wyłącznie patent żeglarstwa jachtowego, który zdobyć jest bardzo prosto. Jak się za to zabrać?

Kurs

Aby zdobyć taki tytuł, musicie się oczywiście zapisać na jeden z kursów, który nas do tego przygotuje. Następnie weźmiemy udział w części praktycznej i teoretycznej zajęć. Druga z nich to zajęcia w specjalnie przygotowanej do tego sali. Najważniejsze są oczywiście zajęcia praktyczne, które uczestnikom kursu dają najwięcej. Uczy się on w nich jak sterować jachtem oraz jak zachować na nim bezpieczeństwo. Egzamin kończy się egzaminem.

Czas i cena

Ile w związku z tym zajmie wam zdobycie takiego patentu? Miesiąc? Dwa? Trzy? W zasadzie taki kurs zrobić można w kilkanaście dni, choć podkreślmy, że bardzo często zdarza się, że ze względu na codzienne obowiązki do kursu przystępujemy w formie zaocznej, co znaczy, że szkolimy się tylko w weekendy. Wówczas potrzebować będziemy około 4-5 tygodni. Cena takiego kursu to natomiast koszt nieprzekraczający tysiąca złotych.

Jak w związku z tym widzicie nie jest to tak duży koszt, jakby się wszystkim mogło wydawać.

2 comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *