Tags:

Jak wyczarterować jacht?

2 Replies

Czarter
jacht

Nie ma lepszego pomysłu na spędzenie wakacji, aniżeli rejs jachtem. Niemniej jednak nie da się ukryć, że takie wycieczki są dość kosztowne. Na pewno lepiej jest wyruszyć w rejs własnym jachtem, ale jako że jego zakup to dość droga inwestycja, tylko nieliczni z nas decydują się na taki krok. Co nam w takim razie zostaje? Otóż wydaje się, że w takiej sytuacji najlepiej jest postawić na czarter jachtów. Jak w związku z tym wypożyczyć jacht i jakie formalności z tym związane trzeba spełnić?

Dokumenty

W pierwszej kolejności zacznijmy od tego, że wypożyczenie jachtu z firmy czarterowej możliwe jest tylko po okazaniu stosowanych dokumentów. Dlatego też przynajmniej jedna osoba biorąca udział w rejsie musi mieć stosowne uprawnienia, które pozwalają jej kierować jednostką pływającą.

Rezerwacja

Przed samą rezerwacją należy oczywiście znaleźć firmę, która daje taką możliwość. Dziś wybór ich jest naprawdę szeroki i znajdziemy tutaj tak firmy specjalizujące się w czarterowaniu jachtów na wody śródlądowe, jak i akweny otwarte.

Co do samej rezerwacji to musicie określić liczbę osób, która ma wziąć udział w rejsie oraz rodzaj akwenu. Najlepiej, jeśli poprosicie tu o pomoc firmę specjalizującą się w czarterach. Zazwyczaj proponują oni minimum dwa jachty adekwatne do waszych potrzeb.

Cena

Wydaje się, że najważniejsza jest cena. Ile zatem przyjdzie nam zapłacić za czarter jachtów? Oczywiście nie da się na to pytanie odpowiedzieć, bo ceny są tu uzależnione od kilku czynników. Niemniej jednak w przypadku czarteru na polskie akweny cechy kształtują się tu około tysiąca złotych za tydzień.

2 comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *