Jak zachować bezpieczeństwo w czasie żeglugi?

2 Replies

Bezpieczeństwo
Jak zachować bezpieczeństwo

Oczywiste jest, że żegluga to bardzo lukratywne, ale i niezapomniane przeżycie. Mimo wszystko nie możemy zapomnieć o tym, że żegluga odbywa się na wodzie, a to jeden z najbardziej niebezpiecznych żywiołów. Dlatego też należy zrobić wszystko, aby była ona jak najbardziej bezpieczna. Jeśli nie wiesz jak zwiększyć bezpieczeństwo w czasie żeglugi, za chwilę wszystkiego się na ten temat dowiesz.

Sprawdź prognozę pogody

W pierwszej kolejności należy zaznajomić się z akwenem, na który wypływamy, a także prognozami pogody. Nie zajmie Ci to wiele czasu, a w kwestii bezpieczeństwa, na pewno da bardzo wiele. Szczególnie jeżeli wypływasz na akwen, który nie jest Ci zbyt dobrze znany.

Stan techniczny łodzi

Wiele w aspekcie bezpieczeństwa zależy od tego, jak wygląda Twoja łódź. Jeśli nie będzie ona w pełni sprawna, niebezpieczeństwo będzie wzrastać. W związku z tym nie można zapomnieć o tym, aby przed wypłynięciem w rejs dokładnie sprawdzić stan techniczny naszej jednostki pływającej.

Załoga

Żegluga będzie bezpieczniejsza wtedy, kiedy wszyscy członkowie załogi i pasażerowie będą znali zasady zachowania na jachcie. Muszą wiedzieć, co znaczą poszczególne komendy, a także to, że na statku zawsze najważniejszy jest kapitan, który jak to mówią żeglarze jest tu pierwszy po Bogu.

Co jeszcze? Rzecz jasna nie może zabraknąć na łodzi kamizelek ratunkowych, a także apteczki. Poza tym znane muszą wam być zasady żeglugi. Jest to absolutna podstawa.

2 comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *